טיפול בבעיות חניכיים

דלקת חניכיים: מחלקת השיניים השקטה והאכזרית שאתם יכולים למנוע!

כמעט 95% מהאוכלוסייה סובלים מבעיה כלשהי בחניכיים. בהתחלה, לא מרגישים בדבר. אין כאבים או תופעות לוואי ונראה שהכל בסדר. ופתאום, בגילאי ה-40 פלוס, מתחילים התסמינים: כיסים בחניכים שאוגרים בתוכם חיידקים, כאבים באכילה שמתעצמים והופכים קבועים, אבדן עצם, שיניים שזזות, ולבסוף גם אבדן שינים, אפילו בריאות לגמרי, בזו אחר זו.

 

ישנם כמה סוגים של בעיות חניכיים:

ג'ינג'יביטיס: דלקת חניכיים של הרקמות הרכות ושטחיות.

פריודונטיטיס: דלקת חניכים מתקדמת, החמורה הרבה יותר שגורמת לנסיגת חניכיים: העצם נסוגה לאחור ויוצרת כיסים בחניכיים, מה שתורם לחשיפת השורשים.

 

איך תדעו אם גם לכם יש דלקת חניכיים? 

שימו לב לסימנים:

אדמומיות בחניכיים
דימום בעת הצחצוח.
רגישות לקור וחום
נפיחות ובצקתיות (הנובעים מהצטברות נוזלים בחניכיים).
כאב – שהולך ומחריף ככל שהדלקת עמוקה יותר.

 

נבהלתם? יש לנו בשורה אופטימית עבורכם!

 

דלקות חניכים אינן גזירת גורל, אמנם ישנו רכיב גנטי שמשפיע על מידת הרגישות של החניכיים, אבל הוא ניתן למניעה מראש בעזרת צחצוח איכותי ושמירה על הגיינת פה. כמו פנסיה, ככל שאתה מתחיל מוקדם יותר, כך ההשפעה אפקטיבית יותר. הדבר העצוב הוא שיש אנשים רבים שמסתובבים על הפלנטה, מצחצחים שיניים מדי יום, והולכים לבדיקות תקופתיות ואפילו אין להם מושג שבגלל טכניקת צחצוח לקויה בסיס השיניים מתערער מדי יום. ואז, כשהם מגלים זאת בגיל 45, כשהשיניים מתחילות להתנדנד, בא להם לדפוק את הראש בקיר, ולצעוק "למה לא אמרו לי כלום?", אז הנה, אנחנו אומרים.

 

אז מה אפשר לעשות כדי למנוע אותה?

 

בשלב מוקדם יותר של הדלקת: צחצוח ביתי יסודי, המתמקד במפגש בין השיניים לחניכיים, היעזרות בחוט דנטאלי/ מברשיות בין שיניות ושטיפות פה וביצוע ניקוי אבנית באופן סדיר, אמורים לספק מענה הולם ולמנוע את התפתחות הדלקת.

בשלב מתקדם יותר של הדלקת: אנו ממליצים על ניקוי אבנית המשולב הקצעת שורשים. מדובר בניקוי יסודי לעומק החניכיים, האורך כשעתיים, והמגיע לכל הפינות הקטנות אשר ניקוי אבנית רגיל לא מגיע אליו. אנו ממליצים לאחריו על ניקוי יסודי אחת ל- 3 חודשים, על מנת לשמר את מצב החניכיים יציב ולתחזק חניכיים בריאות ולמנוע מהדלקת להחריף ומהעצם לסגת.

 

מעבר להשפעה על היגיינת הפה עצמו, טיפול בחיידקים אלו משפיע על מצב הבריאות הכללי, כיון שהפה הוא הפתח לגוף, וחיבור השיניים לחניכיים משם הן בקעו, מחבר לזרימת הדם לב וממנו לכל הגוף ולכל האיברים, ומגביר את הסיכון להתקפי לב, שבץ מוחי , סכרת, מערכת העצבים, מחלות ריאה, כבד, שרירים, מומים בעוברים, ועוד. להרבה חולי סכרת, לב ומח אין מושג שהגורם הוא דלקת חניכיים והחיידקים שעברו בזרם הדם לאיבר הפגוע ובעצם גרמו לחולי.

 

כל המטופלים של מכון השן הבריאה יודעים שכחלק מהטיפול השוטף במרפאה אנחנו מעניקים ללקוחות שלנו "הדרכת צחצוח". מכירים את השינניות הללו שגוערות בלקוחות "למה אתה לא מצחצח טוב את השיניים?" ואתם עונים "אבל אנחנו כן מצחצחים!"…? והן מביטות בכם במבט מיואש?

ובכן, אצלנו אין שינניות כאלו. הגערה הזו חסרת תועלת, כי רוב המטופלים פשוט ינסו לצחצח יותר חזק את השיניים אחרי הגערה הזו, וזה (להפתעת רבים) רק הורס יותר את השיניים. במקום לגעור אנחנו פשוט נבקש מכם להראות לנו איך אתם מצחצחים, ונסביר לכם מה אתם עושים לא נכון ואלו אלמנטים אתם יכולים להוסיף לצחצוח כדי להשלים אותו ולא להותיר לחיידקים שבפה שלכם סיכוי לאבד ולו מיליגרם נוסף של עצם כל כך חיונית. 

 

השיניים שלכם באמת חשובות לנו. תעזרו לנו לעזור לכם לשמור עליהן.

לטיפול בבעיות חניכיים השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם